В Українському селі повстають стародавні хати

Раді повідомити про зведення п’яти стародавніх українських хат з Полісся в Українському селі!

Хати, що перевезені з Коростеньського і Овруцького районів Житомирської області, складають цілу нову вулицю у парковій частині комплексу.

Одна хата "підписна" - тобто, на сволоку є дата її зведення: "1820 года месяца 25 мая". Це одна з найстарших хат нашого музею!

 

 

 

Процес відтворення стародавнього українського житла не є простим і швидким, тому Ви маєте нагоду на власні очі спостерігати за цим цікавим процесом: складанням дерев’яних плах та їх реставрації, зведенням стріхи і її пошивання, дранкуванням, мазанням, біленням, зведенням справжніх діючих печей для обігріву хат і приготування в них їжі.

 

А, згодом, коли відтворення завершиться, усі бажаючі будуть мати можливість відчути як жили наші діди і прадіди у натуральному сільському українському житлі, адже ці хати будуть елементом «зеленого туризму» в етнографічному комплексі «Українське село» і будуть не музейними експонатами, а діючими міні-готелями. Це унікальна можливість для кожного українця і наших гостей пожити і відпочивати в справжніх стародавніх хатах так, як це робили наші пращури.

 

Ми, також раді, що Ви маєте можливість бути присутніми і спостерігати за цікавим і унікальним, для даного часу, процесом  побудови стародавнього житла! Таку нагоду годі й шукати!

 

Запрошуємо Вас до Українського села і нагадуємо, що вхід у наше село безкоштовний!

 

2009 – 2018 © Етнографічний комплекс «Українське село»