Нова хлібопекарня в Українському селі

Етнографічний комплекс «Українське село» радий вам повідомити про відкриття нової хлібопекарні, що розміщується в окремому, спеціальному приміщенні біля гончарні і кузні.

Тут ви зможете навчитися випікати український хліб в справжній печі, або просто подивитися на цей чудовий процес і придбати собі буханець запашного українського хліба на хлібній заквасці.

 

Хлібопекарня Українського села.

 

Відтепер в «Українському селі» ви маєте можливість придбати справжній, український хліб, що прямо тут і випікається за стародавнім українським рецептом на житній заквасці (без дріжджів).

Випікання хліба у давні часи було важливим ритуалом. У кожної родини був свій «фірмовий» рецепт, який передавався із покоління в покоління. Раніше дріжджі не використовували. Хліб пекли на різних заквасках — і житніх, і вівсяних, і хмільних. Саме такі закваски збагачували організм органічними кислотами, вітамінами, мінеральними речовинами, ферментами, клітчатою, пектином, біостимуляторами. Такий хліб довго не черствів (1–2 тижні) і ніколи не вкривався пліснявою.

 

 

 

Розкриємо секрети нашого хлібу.

Чому без дріжджів?

Офіційна медицина таки визнала шкоду термофільних дріжджів (тих, що останні роки використовуються у хлібопекарстві завдяки їхній властивості швидко піднімати тісто, що, в свою чергу, зменшує виробничий цикл у 2-3 рази). По різних даних сучасні дріжджі викликають наступні хвороби: імунодефіцит, трофічні язви, злоякісні новоутворення, варикозне розширення судин, хронічну втому, ожиріння та інші.

Основна умова для відтворення (регенерації) людського організму – це відсутність процесів бродіння. А бродіння в тілі людини викликається в першу чергу дріжджами. Звичайний дріжджовий грибок не виживає в людському організмі через високу температуру. Та завдяки «старанням» генетиків був виведений особливий вид термостійких дріжджів (термофільні – від слів стійкі до температур), які чудово розмножаються при температурі 43-44 градуси, а деякі навіть здатні витримати 500-градусну температуру печі. Більше інформації шукайте в Інтернеті.

Крім того, тривалий «підйом» тіста (до 6 годин) забезпечує повний розклад природних інгібіторів ферментів, що оберігають зерно від псування, проте пригнічують мікрофлору кишечника.

 

Наш хліб.

 

Чому в печі?

Окрім відчуття духовності, та причетності до рідної культури, випікання хліба в печі має і чисто практичне значення. До прикладу, як вже згадувалося, у печі розкладаються до простих елементів майже всі дріжджі, особливо природні (на яких і випікається наш хліб); засмагала шкуринка хліба містить високий відсоток пектину (має бактерицидні властивості, позитивно впливає на процес травлення і виводить з організму важкі метали і радіонукліди) і т.д. Окрім термічної обробки, хліб ще піддається інфрачервоній обробці, що надає йому особливого смаку і аромату.

 

Пам'ятайте, наш хліб не псується більше тижня, а якщо зберігати у сухому місці, найкраще у глиняній хлібниці (можна придбати у нас), то і через 2 тижня він буде смачним. Тому, спробувавши зараз, наступного разу можете придбати із запасом.

Вага однієї хлібини біля 1 кг.

 

 

Рецепт справжнього українського хліба.

 

Рецепт приготування тіста.

  1. Розмножуємо закваску 1 до 4. Тобто, на 250 мл. закваски додати 750 мл. тіста (мука і вода). Заміс можна зробити рідкуватим, як сметана. Після розмноження (через 8 годин) не забуваємо відібрати ¼ закваски для наступного замісу.
  2. Через 8 годин готуємо тісто для випікання. Все робиться аналогічним чином, тобто до 1 літри закваски додаємо 3 літри тіста + 1-5% (від об'єму) цукру + 1-5% солі + 10% кислого молока.
  3. Вимішуємо тісто до стану, щоб відлипало від рук.
  4. Наповняємо форми тістом до половини і очікуємо підняття до повної.
  5. Після підняття у піч, ну або у духовку на 1 годину.

 

Рецепт приготування закваски.

  1. Проростити жито.
  2. Проростки жита потовкти у ступі.
  3. Додати муки, води та меду.
  4. Поставити у тепле місце на декілька днів, для закисання.
  5. Можна використовувати після того як від закваски буде чути кислуватим ароматом.

 

 

Для більш детального вивчення мистецтва випікання хліба, у вас є можливість записатись на школу пекаря (тел.098-578-27-46), де у вас буде можливість власноруч, під наглядом майстра, пройти весь шлях приготування хліба: від приготування закваски до випікання в справжній українській печі. Школа проходить в етнографічному комплексі «Українське село» (etno-selo.com.ua) щосуботи.

 

Тривалість заняття 8 годин.

2009 – 2018 © Етнографічний комплекс «Українське село»