Мірна ікона для Хрещення

Мірна (ростова) іменна ікона - найкращий і особливий подарунок на хрещення дитини!

Мірна, ростова ікона - особлива ікона, написана (вирізьблена) на дошці, розмір якої відповідає зросту малюка на момент його народження. Зображується на ній, в повний зріст, Святий Покровитель, в честь якого називається дитина. Така ікона є особиста, унікальна та неповторна для дитини і, з огляду на це, стає найкращим подарунком в день Хрещення.

Образ Святого Небесного Заступника вибирається згідно імені, яким названа дитина. Тож, якщо ви, наприклад, назвали вашого малюка в честь Св. Ап. Андрія Первозванного, то саме цей святий і буде зображений у повний зріст на мірній іконі.
Деякі храми, як і храм Св. Димирія Солунського, мають гарну традицію благословляти дитину іконою в день її охрещення. Для цього підходять ікони Ангела Охоронця або ж ікона іменна - Небесного Покровителя в честь якого названа дитина. Ікона лежить на тетраподі біля якого відбувається Таїнство хрещення, а в кінці обряду нею благословляється немовля. Опісля Хрещення батьки ставлять ікону над ліжечком дитини. Така ікона не тільки благословляє дитину, але й нагадує батькам, а згодом і дитині, про день святого Хрещення і про необхідність молитви до Бога і святих Заступників, адже батьківська молитва має надзвичайно велику силу. Мірна ікона не тільки зможе виконати таку роль у духовному житті  новоохрещуваного, але й стати духовною цінністю дитини та її родини.
Святий в честь котрого називається дитина стає для новоохрещуваного Небесним Заступником і Покровителем. Християнин, звертаючись у молитвах до цього Заступника і беручи в приклад його побожне життя, отримує від нього покровительство перед Самим Богом. Але святий ніколи не стане Покровителем і Заступником, якщо дитина, а спочатку батьки дитини, не будуть до нього молитися і брати з нього приклад. Тому, привчати дитину молитися до свого святого та знати його побожне життя є обов’язком хрещених та рідних батьків, які хочуть добра своїй дитині. 

 

Мірні ікони. Різьба по дереву, липа. Виконавці - майстри Свято-Димитрівської громади.


Свято-Димитрівська громада, яка діє в "Українському селі", одна з небагатьох на всю Україну, має можливість виготовляти мірну ікону методом різьби по дереву. Виконавці - побожні і талановиті різьблярі, які довели свій талант у різьблені іконостасу і кіотів в Свято-Димитрівському храмі та фігур Різдвяного вертепу.

Для замовлення мірної ікони необхідно знати ім’я та зріст дитини на момент народження.

Вартість - 2500 грн. Ця вартість є мінімальною, адже будь-які інші пропозиції серед українських та російських іконописців та різьблярів розпочинаються з 5 тис. грн. Кошти від продажу ікон йдуть на розвиток парафіяльного життя Свято-Димитрівської громади. Термін виконання - до 3 днів.

Для замовлення і консультації з приводу створення мірної ікони звертайтеся до настоятеля храму о. Богдана 050-414-20-25.

 


Нехай наші Небесні Покровителі й Заступники допомагають нам жити побожним й гідним християнським життям та здобути омріяне Царство Боже!

Приклади мірних ікон:

 

Читайте також:

"Таїнство Хрещення в храмі св. Димитрія Солунського в Українському селі"

2009 – 2018 © Етнографічний комплекс «Українське село»