Віднедавна в «Українському селі» працює осередок "Кобзарського цеху". У кобзарській майстерні відтворюють стародавні інструменти - кобзу, бандуру, ліру і гусла. Ми маємо змогу почути пісні та думи, які дійшли до нас від XVII та XVIII століть.
Все це стало можливо завдяки нашим Вчителям: Георгію Ткаченку та Миколі Буднику котрі зберегли та донесли кобзарську традицію до цього часу. Осмислити і долучитись до кобзарської справи може кожен, хто впізнає себе в образах славних своїх пращурів.
В майстерні "Кобзарського цеху" ми чуємо пісні та перегри у супроводі старосвітської бандури та кобзи Вересая, вчимося настроювати бандуру і тесати дерево, вчимося слухати і чути історичні пісні, роблячи перший крок до розуміння народної мудрості - шляху осмислення кращих ідеалів народної культури і того способу життя, що зовсім недавно побутував в українських селах і містечках складаючи основу національної ідентичності та самоповаги.
Нині осередок кобзарського цеху працює над реконструкцією кобзи з циклу малюнків Тараса Шевченка «Сліпий невольник» і бандури легендарного кобзаря Терентія Пархоменка, роботи народного майстра Петра Сильвестровича Бондара.
Етнографічний комплекс "Українське село" працює щоденно з 10:00 до 21:00
Увага! Екскурсійним групам вхід на територію - лише за попередньою домовленістю!
2009 – 2018 © Етнографічний комплекс «Українське село»