Майстерня гончарства

Гончарство є найпрадавнішим ремеслом на світі, перші знахідки датують понад 20 тисяч років. 

"Гон"- (в перекладі з санскриту) вогонь, а "чарство", "чар"- творити, чарувати; тобто той хто чарує зі стихіями. Першим гончарем вважали, що був Бог Творець, який першу людину створив із глини. Глина це першоматерія з якої створено все на світі.

Ці архаічні уявлення про світобудову збереглись до сих пір у гончарстві. Ремесло було утаємничене, просто так нікому не демонструвалось, тримали в строгому секреті, передавалось виключно родовим шляхом. Коли бачили майстра за працею, то це настільки вражало, що думали дійсно - Чарівник, який може зачарувати. З гончарами навіть боялись зайвий раз жартувати, а зараз кажуть: "не святі горщики ліплять", бо знають вся магія полягає в тому, що треба сумліно працювати і коли гарно працюєш, то це виглядає справжніми чарами.

В Україні майже в кожному третьому селі були гончарі. Це свідчить про те, що було багато якісної глини. Село, де працювали гончарі називали осередком, в якому могло налічуватись від кілька осіб до кількох сотень гончарів. Таких осередків було понад тисячу і кожен відрізнявся за технікою виконання, орнаментами та формами. Тому Україну можна вважати як столицю гончарства у світі.

В етнографічному комплексі  "Українське село" є унікальна можливість відвідати  "Майстерню Гончарства", де Ви зможете побачити стародавні зразки українського гончарного спадку, дізнатись секрети ремесла та при бажанні «забруднитись», на власному досвіді, відчути себе гончарем, освоїти ази техніки формування на гочарному колі, навчитись основам ангобного розпису. Але пам`ятайте, якщо в глину забруднився, то вже не відмиєшся, можна на все життя стати Гончарем! Слава Гончарству!

У майстерні відбуваються майстер-класи:

всі вихідні та святкові дні протягом року - 11:00-17:00.

Приймаємо індивідуальні замовлення на майстер-класи з гончарства для шкільних, екскурсійних та корпоративних груп, для гостей на святкування дня народження та весілля та інші родинні та корпоративні заходи. 

Індивідуальні майстер-класи обслуговуються у будь-який час за попереднім замовленням за тел. 099-500-900-8.

Чекаємо на Вас!

2009 – 2018 © Етнографічний комплекс «Українське село»