Пекарня

Випікання хліба у давні часи було важливим ритуалом. У кожної родини був свій «фірмовий» рецепт, який передавався із покоління в покоління. Пекарство, як професія, і самі пекарні, з’явилися відносно недавно. Тому, ми вирішили відтворити цю традицію у стилі звичайної української хати. В приміщенні пекарні зібрані предмети, якими традиційно користувалися для випікання хліба, багато століть підряд: хлібна діжа, сита, керамічні форми, лопати, ковші, мірки тощо. Ну, і звичайно, справжня українська піч!

А найголовніше те, що у кожного відвідувача є можливість придбати хліб, приготовлений саме по тій технології, яку використовувало людство багато тисяч років.

Раніше дріжджі не використовувались. Хліб пекли на різних заквасках — і житніх, і вівсяних, і хмільних. Саме такі закваски містять органічні кислоти, вітаміни, мінеральні речовини, ферменти, клітковину, пектини, біостимулятори, котрі так необхідні людському організму. Такий хліб довго не черствіє і ніколи не вкривався пліснявою. Окрім того, він має оздоровчі та профілактичні властивості. Засмагла шкуринка хліба містить високий відсоток пектину, який має бактерицидні властивості для патогенної мікрофлори, позитивно впливає на процес травлення і виводить з організму важкі метали, радіонукліди та інші шкідливі речовини.

В печі хліб набуває особливого смаку і аромату. Тільки в печі поєднуються усі 4 стихії: 

  • Вода. Ми використовуємо воду із артезіанського джерела.
  • Земля. Зерно як її дар.
  • Повітря. Що піднімає тісто і робить хліб пухким.
  • Вогонь.

Хліб випікається протягом року у всі вихідні та святкові дні. Подивитися як палиться піч можна о 10 ранку.

Приймаємо індивідуальні замовлення на майстер-класи з випікання виробів  тіста: пиріжків та весняних жайворонків. Для шкільних, екскурсійних та корпоративних груп, для гостей на святкування дня народження та весілля та інші родинні або корпоративні заходи. 

Індивідуальні майстер-класи обслуговуються за попереднім замовленням за тел. 099-500-900-8.

Чекаємо на Вас!

2009 – 2018 © Етнографічний комплекс «Українське село»