Чи вмієш ти виготовляти ляльку? Таку ляльку, якою раніше гралися діти, яку дівчина мала аж до весілля, ляльку, яку використовували як оберіг? Ні? То маєш можливість навчитись.
Майстрині-лялькарки вправно навчать вас виготовляти вузликову ляльку-мотанку та розкажуть всі старовинні українські таємниці про неї, про її історію та символічність, обряди та звичаї. Ляльки виготовляються з клаптиків матерії та прядива – ниток.
Спочатку робиться кулька, кладеться у полотнинку, зав`язується ниткою. Так формується голівка, прикрашається очіпком, хусточкою як у молодиці, стрічкою як у дівчини, ще й коси можна запрясти. А далі виходить сорочечка, рукава, керсет та прив`язавши на поясі спідницю, запаску чи плахту, маємо ляльку. Під час мотання ляльок ви дізнаєтесь чому обличчя не зображалось, а перемотувалось хрестом, чому та як саме обрядово використовувалась лялька. Цікаво, яка вийде у вас лялька, з яким характером та статурою, барвиста чи засмучена, з дитятком чи лялька-господарка?
Чоловіки та хлопчаки! Не думайте, що лялька – це дівчача забава. Хлопці часом і самі бавились ляльками! Спробуйте і ви, щоб змогли потім навчити свою маленьку доню або подарувати коханій.
На майстер-класі кожний учасник виготовляє свою ляльку та забирає її з собою.
Замовлення майстер-класу за телефоном 099-900-500-8.
Ляльки, виготовлені народними умільцями, можна придбати у сувенірній крамничці на території музею.
Перелік всіх майстер-класів в "Українському селі":
Етнографічний комплекс "Українське село" працює щоденно з 10:00 до 21:00
Вхід НА ТЕРИТОРІЮ комплексу безкоштовний.
Увага! Екскурсійним групам вхід на територію - лише за попередньою домовленістю!
2009 – 2018 © Етнографічний комплекс «Українське село»