Наші предки з давніх-давен вірили в силу оберегу. Вони вважали, що своє помешкання необхідно оберігати від знегоди, злого духу, недоброго ока. Оскільки наші пращури споконвіку були землеробами, то й за допомогою вони зверталися до всього, що родить матінка земля.
Давньослов’янські вірування настільки сильно увійшли в традиції і побут українського народу, що навіть з приходом християнства вони не зникли, а лаконічно вписалися у християнську культуру. Такими давніми традиціями стало освячення зілля, маку, плодів.
І хоча ми вже давно відійшли від язичницьких вірувань, та все ж символічне значення оберегу тісно пов’язане з українським побутом і є невід’ємною частиною нашої культури.
Так, всім відоме символічне значення багатьох рослин, яке ми використовуємо і сьогодні:
Більш сучасними оберегами стали предмети, виготовлені руками людини, які в побуті мають також своє призначення. Наприклад:
Підкова одночасно вважається і предметом, що відлякує злих духів, і символом щастя – залежно від того, як її повісити. Якщо підкова висить рогами вниз – для захисту від злих духів, а якщо рогами вгору – для удачі і для благополуччя в домі, щоб була повна чаша.
Оберіг «Підкова з крупами» є поєднанням двох оберегів в один.
Виготовлена під час майстер-класу підкова принесе у Ваш дім щастя, а додатково Ви наповните її тими символами, яких душа забажає, або потреба у тому є.
Оберіг залишається Вам. Зберігайте і продовжуйте тисячолітні традиції наших предків: вішайте його в домі – хай приносить Вам щастя!
Груповий майстер-клас замовляйте за тел. 099-500-900-8.
Перелік всіх майстер-класів в "Українському селі":
Етнографічний комплекс "Українське село" працює щоденно з 10:00 до 21:00
Увага! Екскурсійним групам вхід на територію - лише за попередньою домовленістю!
2009 – 2018 © Етнографічний комплекс «Українське село»