Інші споруди - Храм св. Димитрія

Центральною і найвагомішою спорудою етнографічного комплексу, як і годиться для українського села, є дерев’яний храм Св. Вмч. Димитрія Солунського.

 

Збудовано храм із смерекового циліндричного зрубу у вигляді восьмикутної ротонди, що навіює почуття спорідненості із древніми старо-руськими круглими кам’яницями.

Завдяки округлій формі невелика ззовні споруда усередині перетворюється на просторий та повноцінний храм, здатний вмістити у собі понад ста дорослих парафіян.

   

 

Прикрасою храму служить кленовий іконостас, виконаний у стилі українського бароко 17-18 ст.

 

Автор і виконавець різьбленої частини іконостасу є київський майстер-різбляр Федір Воропай. Українські барокальні ікони написані львівською іконописною майстернею «Триптих»,

у стилі Києво-Печерської Лаврської школи 17 ст. та складається з трьох обдарований іконописців - Володимира Олещука, Любові Чорної та Уляни Горбачевської.

Різбляр Ф.Воропай та іконописець В.Олещук

 

 По дві сторони церкви розміщені кіоти: Покрови Божої Матері «Бузівської» та фундаторський на яких зображені багато святих угодників та заступників.

Кіот Покрови Пресвятої Богородиці "Бузівська"

Кіот фундаторський (покровителів родини В.Бондаренка)

 

Закликають людей на Службу Божу церковні дзвони із надбрамної дзвіниці.

Дев’ять дзвонів вилитих на Ново-волинському  леварному заводі під керівництвом Володимира Лапія представляють одну із найдревніших та найкращих українських дзвонолеварних шкіл.  

 

 

Храм не музейний експонат, а справжня діюча церква Української Православної Церкви Київського Патріархату у якій правиться найголовніша Служба Божа – Божественна Літургія та відбуваються усі православні Таїнства.

Св. Причастя

 

Трійця

 

Церковна громада парафії св. вмч. Димитрія Солунського є ще молодою, але вже на цей час вона налічує близько тисячі парафіян, людей, що живуть церковним життям і відвідують богослужіння. За два роки свого існування через цей храм до єдиної Церкви Христової приєдналися півтори сотні дітей та дорослих, що прийняли св. Хрещення в ім’я Св. Трійці.

Близько сорока пар молодих та й не зовсім молодих людей прийняли таїнство Шлюбу (Вінчання) та поєдналися у законний та Богом благословенний союз. Завдяки такого жвавого розвитку молодої громади кожне богослужіння закінчується причастям десяти-двадцяти малих діточок – молодих християн та парафіян церкви св. Димитрія.

Настоятель храму разом з парафіяльною Радою поставили собі за мету відтворити дух справжньої української соборноправної церковної громади у якій священик не вищий за мирян, а лише старший серед рівних, де з повагою і розумінням ставляться до кожної людини, яка входить до храму та громади. Саме така риса соборноправності продовж багатьох століть вирізняла Українську Церкву серед інших Церковних спільнот. Соборноправність була майже знищена опісля втрати своєї незалежності під час панування на теренах України Церкви та церковної ієрархії сусідньої імперської країни. Та, не зважаючи ні на які перешкоди, український дух соборноправності відродився в Україні та й зокрема в громаді св. Димитрія Солунського. Про це наголосив сам патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет на храмовому святі 2008 року Божого, зауваживши, що саме в цій церковній громаді він відчув особливу теплу та родинну атмосферу притаманну древній українській церковній громаді.

Патріарше освячення храму. 6 жовтня 2007 р.Б.

 

Відкритий храм ієрейським (священичим) освяченням 12 травня 2007 року Божого, а восени цього ж року, 6 жовтня, урочисте архієрейське освячення здійснив сам патріарх Філарет у співслужінні великої кількості священиків Києва та Києво-Святошинського благочиння.

Богослужіння в храмі св. вмч. Димитрія Солунського відбуваються щонеділі і на великі церковні свята. Сповідь для бажаючих очиститися від своїх гріхів та змінити своє життя на краще розпочинається о 9:30 перед початком Служби Божої. Сама Служба Божа (Божественна Літургія) на якій відбувається таїнство св. Причастя розпочинається о 10:00 і триває приблизно півтори години. (Слідкуйте за свіжим розкладом Богослужінь у правій колонці сторінки сайту).

Інші духовні потреби парафіян – святі Таїнства: Хрещення і Миропомазання, Вінчання, Соборування; та церковні треби: молебні, заупокійні панахиди, освячення автомобілів, домів, приміщень та інших речей відбуваються за попередньою домовленістю із настоятелем храму отцем Богданом.

2009 – 2018 © Етнографічний комплекс «Українське село»