ЗМІ про нас

Газета "Голос правосляв'я" №22, листопад 2008 р.

В с. Бузова на храмове свято вмч. Димитрія Солунського завітав Святійший Патріарх

В суботу, 8 листопада 2008 року Православна Церква вшановує пам’ять святого Димитрія Солунського Мироточивого. Цього погожого дня Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет на запрошення прот. Богдана Тимошенка настоятеля Свято-Дмитріївського храму прибув щоб разом із місцевою громадою розділити духовну радість храмового свята.

Храм Святого Димитрія Солунського знаходиться в мальовничому куточку на північ від Києва, за 25 км. житомирською трасою, в мішаному лісі, між селами Бузова та Миколаївка Києво-Святошинського району.

Після урочистої зустрічі перед початком літургії Святійший Владика освятив іконостас, різьбу якого виконав київський майстер Федір Андрійович Воропай, а ікони львівські художники в стилі традиційного українського барокко Києво-Печерської школи 17 ст.

Потім ропочалась Божественна літургія, яку звершив Святійший Патріарх Філарет у співслужінні прот. Валерія Семанцо, настоятеля храму прот. Богдана Тимошенко, благочинного Києво-Святошинського району прот. Василія Чупровського, благочинного Макарівського району прот. Богдана Лісіченка, прот. Андрія Власенка, прот. Леонтія Никитенка та духовенства благочиння.

Підчас "Малого входу" на літургії Святійший Патріарх нагородив настоятеля прот. Богдана - хрестом з прикрасами.

В кінці літургії Святійший Владика виголосив проповідь в якій відмітив яскравий момент прояву Божественної благодаті. А точніше тих умов за яких був побудований цей прекрасний храмовий комплекс. Заглянемо в предісторію будівництва храму. В 2004 році фундатор і будівничий Володимир Дмитрович Бондаренко очолював предвиборчий штаб кандидата в Президенти України Віктора Ющенка. Увечері, напередодні свята Димитрія Солунського на машину пана Володимира був здійснений напад. Нападники закидали автомобіль горючою сумішшю і лише дивом Володимир Бондаренко та водій уникнули смерті. В подяку святому Димитрію за порятунок, пан Володимир вирішує збудувати на цьому місці храм. На місці невдалого злодіяння постає джерело благодаті - храм Божий. Новоутворена громада стараннями настоятеля зміцнюється та зростає.

На завершення богослужіння відбуласть хресна хода навколо храму, а потім на паперті Святійший Патріарх Філарет подякував меценатам і будівничим цього храму та ногородив Галину Степанівну Бондаренко - орденом Святої великомучениці Варвари, Віктора Івановича Тищенка - орденом Христа Спасителя також було вручено 13 благословенних Паріарших грамот.

Хочеться хоч коротенько розказати про цю унікальну місцину в Україні. Тут на території храмового комплексу розташовані: дитячий гральний майданчик, криниця, "розмовне коло" - вартовий комплекс для духовних бесід. Також перевезені для зберігання та музейного використання старовинні українські хати: з Карпатського регіону "Гуцульська хата" 19 ст., з Полтавщини "Полтавська хата" 1888 р. та "Миргородська (Південна) хата" 1823р., з Луганської області "Слобожанська хата" та "Гуральня" середина 19ст., з Вінницької області "Подільська хата" середина 19ст., з Житомирської області "Поліська хата" початок 19ст. також є трапезна для урочитих подій і недільна школа.

 

Андрій ГОЛОВКОВ

 

2009 – 2018 © Етнографічний комплекс «Українське село»