ЗМІ про нас

Сайт "Рукотвори" від 20 травня 2009 р.

Поміж високих сосен розкинулося «Українське село» віком у кілька століть тому. Приналежність його до сучасності видають хіба що модерні альтанки та ліхтарі, викладені сосновими кільцями доріжки, а також таблички на хатах, де вказано вік споруди та походження.

У комплексі вже представлені хати з 6-ти регіонів України. Зокрема, Полтавщини, Гуцульщини, Полісся та Слобожанщини. Є кілька споруд різного призначення. А саме, клуня, гуральня, різні господарські приміщення. Обіцяють збудувати ще вітряк та козацьку фортецю.

Зона відпочинку розташована серед соснового лісу. Біля кількох споруд у натуральний зріст стоять нерухомі корова, теля, ягнята, лелека. По території протікає потічок. В деяких хатах вже розпалювали печі.

На вході до «Українського села» стоїть Храм Святого Великомученика Димитрія Солунського. Сама архітектура храму незвична для України – має форму восьмикутника. Верхній купол без підпірок, що дозволяє вміщувати в церкві (попри малий на око об’єм) до 150 людей, — запевняє настоятель храму протоієрей Богдан Тимошенко.

— Сто людей можуть в храмі бити поклони, а 150 це коли вже досить-таки щільно стоять. Дуже унікальна архітектура ще й тим, що схили даху дають ефект присутності, де б ти не стояв, а хор здається, що над тобою.

Настоятель церкви демонструє унікальний іконостас, наголошуючи, що він зроблений в стилі українського бароко.

 «Українське село» — постійно відкритий для відвідання комплекс. З шести хат поки дві повністю вбрані, а тому ще не експонуються. Церква має розклад богослужінь. Якщо дуже попросити, то відвідувачам проведуть приватну екскурсію.

А після офіційного відкриття закладу, який обіцяють здійснити вже наступного року, запрошуватимуть на вихідні та святкові дні майстрів, які б проводили майстер-класи з різних видів народного мистецтва.

Ідея об’єкту не просто споглядати експонати, як приміром, в Пирогові, а бути активним учасником усіх дійств – мати можливість спекти у печі хліб, зробити з гончарем горщика, пописати писанки.

 

Джерело: http://rukotvory.com.ua/mini-pyrohiv-sered-lisu/

2009 – 2018 © Етнографічний комплекс «Українське село»