ЗМІ про нас

Офіційний веб-сайт Святошинської Районної в м.Києві Державної Адміністрації від 16 травня 2012р.

Ветеранів Великої Вітчизняної війни привітали зі святом Перемоги в «Українському селі»

14 травня члени районної організації ветеранів Великої Вітчизняної війни відвідали етнографічний комплекс народної культури «Українське село», що неподалік від Києва, поблизу села Бузова. Цей затишний куточок відтвореної історії був створений у 2008 році з ініціативи мецената Володимира Бондаренка, нині – народного депутата України.

Поважних гостей зустрів сам Володимир Дмитрович. Вітаючи захисників Вітчизни з 67-ї річницею Перемоги у Великій Вітчизняній війні, він щиро подякував за Велику Перемогу: «Для мене велика честь бути у колі людей, які відстояли незалежність нашої країни та відродили все, що було зруйновано війною». Володимир Дмитрович побажав ветеранам здоров'я, щастя і благополуччя у родинах, мирного неба та довголіття. Він також зазначив, що київським ветеранам вдалося не тільки відстояти незалежність Батьківщини, але і в найкоротші терміни відновити зруйнований Київ після звільнення міста: «Жителі столиці захоплюються й пишаються подвигом, звершеним ветеранами війни».

Далі народний обранець, за освітою – історик, провів екскурсію територією комплексу, показав найяскравіші експонати. Розповідає учасниця екскурсії Любов Василівна Коновал – заступник голови районної організації ветеранів:

- Ми, звичайно, щиро вдячні народному обранцю за таку увагу до нас, за вітання зі святом Перемоги. Щойно ми побували в чарівному музеї українського села, побачили полтавські, гуцульські та київські хати. Почалась екскурсія з відвідування старовинної дерев'яної церкви, потім господар комплексу Володимир Дмитрович Бондаренко провів для нас цікаву екскурсію, продемонстрував нам унікальні експонати, які він особисто збирав по українських селах. Закінчилась наша зустріч благодійним обідом, яким пригостив господар наших ветеранів після екскурсії.

Нагадаємо, що в етнографічному комплексі «Українське село» представлені хати з 6-ти регіонів України. Зокрема, Полтавщини, Гуцульщини, Полісся та Слобожанщини. Зокрема, перевезені для зберігання та музейного використання старовинні українські хати: з Карпатського регіону "Гуцульська хата" 19 ст., з Полтавщини "Полтавська хата" 1888 р. та "Миргородська (Південна) хата" 1823р., з Луганської області "Слобожанська хата" та "Гуральня" середина 19ст., з Вінницької області "Подільська хата" середина 19ст., з Житомирської області "Поліська хата" початок 19 ст. Є кілька споруд різного призначення: клуня, гуральня, різні господарські приміщення, вітряк та козацька фортеця.

На вході до «Українського села» стоїть храм Святого Великомученика Димитрія Солунського. Сама архітектура храму незвична для України – має форму восьмикутника. Верхній купол без підпірок, що дозволяє вміщувати в церкві , попри малий на око об'єм,  до 100 людей. На території храмового комплексу розташовані також дитячий гральний майданчик, криниця, "розмовне коло" - вартовий комплекс для духовних бесід. Також є трапезна для урочистих подій і недільна школа.

Зона відпочинку розташована серед соснового лісу. Біля кількох споруд у натуральний зріст стоять нерухомі корова, теля, ягнята, лелека. По території протікає потічок. У деяких хатах вже розпалювали печі.

Ідея музею – не просто споглядати експонати, як приміром, в Пирогові, а бути активним учасником усіх дійств – мати можливість спекти у печі хліб, зробити з гончарем горщика, пописати писанки. Тому тут працюють майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки,  з ковальства, гончарства, випікання хліба в печі та інші.

Джерело: http://www.svyatoshin.kyiv-city.gov.ua

2009 – 2018 © Етнографічний комплекс «Українське село»