ЗМІ про нас

Портал для професіоналів "Новини турбізнеса" від 25 квітня 2012р.

Завжди туди, де ти не бував

Гасло-запрошення (слоган) київської туристичної агенції «Терра Інкогніта» «Завжди туди, де ти не бував» мені настільки подобається, що я використала його в якості заголовка. Адже не можна краще сформулювати спрямованість пересічної особи до пізнання туристичних принад тієї чи іншої території, зокрема, і регіону постійного проживання. Протягом декількох років поспіль я беру участь у промо-турах Київщини, які проводить туристична адміністрація Київської ОДА спільно з Асоціацією журналістів «Туристичний прес-клуб України». Кожного разу наш маршрут відрізняється від попередніх, але в цілому всі без виключення подорожі характеризуються широкомасштабною та яскравою презентацією туристичних ресурсів, культурного потенціалу, гостинності та унікальних «родзинок» Київського регіону.

Цьогоріч автор цих рядків разом із представниками всеукраїнських ЗМІ взяла участь у дводенному інформаційному турі по Київській області. Захід відбувся у рамках Першої Міжрегіональної туристичної виставки-фестивалю, що проводилася з нагоди відзначення 80-річчя утворення Київської області.
Спочатку представники преси відвідали прес-конференцію голови Київської обласної державної адміністрації А. Й. Присяжнюка. Анатолій Йосипович підкреслив, що екскурсійний потенціал області включає біля 6 тисяч об'єктів історико-культурної спадщини, а 8 міст Київщини – Біла Церква, Богуслав, Васильків, Вишгород, Переяслав-Хмельницький, Ржищів, Фастів та Яготин – занесені до реєстру історичних поселень міст України. Але ж з'явилися і новозбудовані об'єкти, які урізноманітнюють вже існуючі і заслуговують на увагу туристів! Саме туди «з благословення» керівника облдержадміністраціїї і попрямували учасники прес-туру по маршруту: м. Київ – с. Бузова Києво-Святошинського району – с. Березівка Макарівського району – с. Гавронщина Макарівського району – с. Мощун Вишгородського району – с. Воропаїв вишгородського району – с. Вища Дубечня Вишгородського району – м. Київ.

ЕТНОГРАФІЧНИЙ КОМПЛЕКС «УКРАЇНСЬКЕ СЕЛО»
Першим пунктом нашої туристичної мандрівки стало село Бузова Києво-Святошинського району. Саме тут знаходиться етнографічний комплекс «Українське село». Неодноразово бачила маршрутки, які курсують з написом «Бузова» зі столиці і в зворотньому напрямі по Житомирській трасі, але про «село» в селі нічого не чула попри свій досвід у туризмі. Як виявилося, відстань невелика – всього 15 км за межею Києва. Але ж яке було моє здивування, коли нашу компанію на вході в «Українське село» зустріло «обличчя з телевізора». Постать цієї людини настільки колоритна, що не впізнати неможливо – народний депутат України Володимир Бондаренко власною персоною. Він же ідейний натхненник і власник комплексу, він же неперевершений екскурсовод, який презентував журналістам своє творіння - невеликий музей просто неба. Пан Володимир, вбраний у вишиванку, гармонійно вписується в оточуючу його старовину: кілька справжніх хат, перевезених сюди з різних регіонів країни – Полісся, Гуцульщини, Слобожанщини, Середньої Наддніпрянщини, Півдня, Карпат. У хатах всі побутові речі – справжні. Поруч – справжні кузня, гончарня, вулики, загін з вівцями і свинками, пташиний двір.

Оселившись у готелі «Українського села» - одно- та двоповерхових будиночках - ви перенесетесь з гомінкого і суєтного міста у атмосферу чудової української природи, чистого повітря, тиші, охайності і чистоти. Пройдетесь чудовим парком, будете мати можливість помолитися і набратися духовних сил у православному Свято-Димирівському храмі, який розташований навколо озерця. У храмі проводяться Служби Божі. Завше на релігійні свята збирається багато дітей та дорослих, як парафіян, так і звичайних відвідувачів етно-комплексу. Для них організовуються дієві заходи, наприклад, під назвою «Святковий лабіринт виготовлення дитячої іграшки». Кожний учасник дійства, як дитина так і дорослий, стає у цей день майстром народного промислу і українського мистецтва. Взагалі в етно-комплексі в вихідні та святкові дні є можливість пройти майстер-класи з гончарства, ковальства, писанкарства, кулішоваріння, випікання хліба в пічі.
В «Українському селі» також можна відзначити будь яку подію. Для цього згодиться колиба «Поїхали!», в якій частували учасників прес-туру. Подавали смачні наїдки: борщ, гречану кашу з м'ясом, мазанку з салом, домашні соління та узвар – корисно! У меню є гарбузова каша та печений з медом гарбуз, варенички, дерунчики, банош з бринзою, копчений короп, підсмажка з сальцем, кров'янка, домашня ряжанка та багато чого іншого. Трапезу можна замовити і в літніх альтанках на 4-6 осіб.

«Українське село» (тел.: +38 (099) 333-07-70, www.etno-selo.com.ua). Комплекс відкритий щоденно з 10:00 до 21:00. Вхід безкоштовний, огляд хати – 5 грн., майстер-клас – від 40 гривень.

Джерело: www.novosti-turbiznesa.info 

2009 – 2018 © Етнографічний комплекс «Українське село»