ЗМІ про нас

Газета "Голос Православ'я" №21, листопад 2007р.

Оазис духовності
Справжній оазис духовності можна зустріти недалеко від Києва. Звернувши з житомирської траси в селі Бузова у напрямку Миколаївки ви можете потрапити в справжню українську казку. Автентична гуцульська хата облаштована таким чином що справляє враження ніби господарі вийшли з неї на хвильку. Не менш вражаюче виглядає хата перевезена з Полтавщини. Чудовий молодий сад, квітники, доріжки, містки через символічні ріки все залишає в пам’яті приємні спогади. Поте найбільше притягує погляд прекрасний храм збудований в стилі української дерев’яної архітектури. Дерев’яний іконостас, ікони в стилі українського бароко створюють в храмі особливу атмосферу.
 
Вся ця краса повстала особливими стараннями відомого мецената Володимира Дмитровича Бондаренка. Метою цього духовного центру, за словами Віктора Дмитровича, є відродження не лише духовності але і національної свідомості співгромадян. Кожен з бажаючих може доторкнутися в цьому місці до культури нашого народу. Велика споруда недільної школи прийматиме дітей з Києва і навколишніх населених пунктів. Тут малеча може почути з раннього віку слова про Бога і осягнути науку добра, котрі доноситиме їм настоятель парафії протоієрей Богдан Тимошенко.
 
На запрошення настоятеля прот. Богдана Тимошенка, голови парафіяльної ради Володимира Дмитровича Бондаренка та громади Святійший Патріарх Філарет 6-го жовтня у суботу, відвідав з візитом цей духовний центр. Метою візитації було освячення новозбудованого храму. Після освячення храму за урочистою Божественною літургією Патріарху співслужили духовенство Києво-Святошинського благочиння та міста Києва. В своєму повчальному слові Святійший владика акцентував увагу слухачів на особливій місії меценатів у відродженні духовності нашого народу.
 
За особливі заслуги перед Церквою і Українським народом Патріарх нагородив Володимира Дмитровича Бондаренка високою церковною нагородою – орденом святого князя Володимира II – го ступеня. Церковні нагороди з рук Патріарха отримали і інші соратники Володимира Дмитровича, які долучилися до цієї святої справи.
 
З палкими словами подяки до присутніх звернувся настоятель храму прот. Богдан. Найперше він подякував Святішому Патріарху за його святительську працю і увагу до парафії, голові парафії за його титанічну працю та всім присутнім за підтримку. Зокрема отець настоятель зазначив що новозбудований і освячений храм є ще одним щаблем до утвердження Української Православної Церкви Київського Патріархату.
 
Прот. Леонтій Никитенко

2009 – 2018 © Етнографічний комплекс «Українське село»